Dofinansowania PFRON

Aktywny Samorząd (moduł II)

To program umożliwiający osobom niepełnosprawnym sfinansowanie podjętych studiów. Studenci otrzymują zwrot czesnego, a także dodatek do 1000zł w przypadku gdy uda im się zakończyć semestr. Studia to piękna sprawa, tu rodzą się nowe znajomości, ludzie zdobywają profesje i mogą w pełni realizować swoje pasje.

Z początku ilość papierów wydaje się duża, gdyż trzeba pilnować terminów, a wnioski składać co semestr. Z czasem jednak można zyskać w tym biegłość. Naprawdę warto skorzystać z programu. Nawet jeśli pracujesz zaoczne studia pozwolą Ci podnieść twoje umiejętności, nauczyć wytrwałości oraz nowych ciekawych rzeczy.

Konkretne informacje dla Łodzi dostępne są na stronie: https://mops.uml.lodz.pl/pomoc/aktywny-samorzad/ Należy w swoim miejskich oddziale MOPS-PRFON lub PCPR pytać o Aktywny Samorząd moduł II. Po zapisaniu się na uczelnie wyższą, bo mówimy o dofinansowaniu, składamy wniosek. Dokumenty można pobrać ze strony ale także dostać w wersji papierowej w konkretnym urzędzie. Z początku ich wypełnienie może wydać się trudne ale zawsze można o pomoc poprosić pracowników danej instytucji, w której ubiegamy się o dofinansowanie.

Nie przejmuj się wiekiem wśród Nas są osoby po czterdziestym, pięćdziesiątym roku życia, które nie bały się podjąć kierunków artystycznych, psychologicznych. Determinacja pomaga, wystarczy tylko chcieć a wszystko okaże się możliwe. Na naukę zawsze warto poświęcić czas.